«Міра жаху для нас – війна. Чорнобиль страшніше. Це війна з незримим ворогом. Війна без стрілянини і пуль.»

26.04.2019

26 квітня 2019 року в Дмитрівському будинку культури вже стало традицією збирати учасників ліквідації цієї страшної трагедії та учнів шкіл громади на відзначення сумної події. Колективами сільської бібліотеки та будинку культури підготовлені  змістовний захід «Чорнобиль не має минулого часу»,  а також тематична виставка «Довга тінь України». Сільський голова Наталія Стиркуль в своєму виступі нагадала про  найстрашнішу катастрофу ХХ-го століття – аварію на Чорнобильській АЕС та висловила свою безмірну вдячність героям-ліквідаторам нашої громади, які ціною свого життя захистили світ від небувалої біди.

В хвилині мовчання схилили голови перед усіма, кого сьогодні вже немає серед живих, перед тими, хто ціною власного життя оплатив шанс на життя мільйонів. Ведучі Блохіна Крістіна та Ніколаєнко Ярослав поіменно згадали учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відійшли у вічність: Бичковський А.С., Бойко А.В., Будунов В.К., Веноградов С.Г., Гуров В.А., Гаврилюк В.І., Галатін Л.Ф., Горбатко М.М., Дончик А.М., Дубенський М.К., Завалько А.Л., Іванов В.Г., Курятенко В.А., Конишев Г.А., Карнаух В.В., Костін М.В., Кудлай Ю.Д., Леонов А.І., Медведєв А.Т., Мартинов М.Я., Мірошниченко В.Г., Мостовий І.І., Махиня В.І., Медведєв В.В., Музиченко О.А., Назаренко Д.О., Ноздрін С.В., Овчаров В.В., Одінцов М.П., Петрів М.М., Стукаленко О.І., Сафронов Ю.М., Тарновецький М.М., Таран О.Є., Чирук А.Д., Чернай Л.М., Шуригін О.В., Щур Л.І., Янюк О.В.

Урятований світ — найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам'ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин...

По завершенню заходу усі присутні зробили спільне фото на пам'ять.